لیست سبزی های کم کالری برای کاهش وزن

کالری روکولا

لیست سبزی های کم کالری برای کاهش وزن

، بدون شک استفاده از سبزیجات تازه یکی از مهم ترین ارکان حفظ سلامت و طراوت هر فردی می باشد و به همین دلیل و سودمندی های زیاد این مسئله و خرید آنلاین سبزی  همواره مورد توجه مشتریان عزیز قرار کرفته است  در ادامه مطلب جدول کالری سبزیجات تازه و لیست سبزی های کم کالری برای کاهش وزن را معرفی خواهیم کرد که در کاهش وزن با رژیم غذایی تائیر دارد .سبزیجات معمولا دارای کالری کمی می باشند و در عوض آن مقدار زیادی پروتئین و آنتی اکسیدان هایی دارند که باعث دفع سموم وارد شده به بدن خواهند شد .

لیست سبزی های کم کالری : 

۱-شاهی : 

یکی از محبوب ترین سبزی های کم کالری و خوشمزه  سبزی شاهی  که در سبزی خوردن موجود می باشد  این سبزی حاوی ۴ کالری در هر فنجان و ۱۱ کالری در هر ۱۰۰ گرم می باشد ، این سبزی به دلیل داشتن کالری کم تاثیر زیادی در کاهش وزن با رژیم غذایی دارد .

۲- کاهو رسمی :

کاهو رسمی حاوی ۵ کالری در در هر کاپ می باشد و همچنین در مقدار هر ۱۰۰ گرم ۱۵ کالری می باشد که در سالاد های ایرانی نیز کاربرد فراوانی دارد .

۳- روکولا آرگولا: 

روکولا در هر فنجان حاوی ۵ کالری می باشد و به ازاری۱۰۰ گرم ۲۵ کالری در درون خود دارد و به دلیل داشتن مقدار زیادی آنتی اکسیدان و ویتامین های مختلف می تواند گزینه خوبی برای کاهش وزن با رژیم غذایی باشد .

کالری روکولا
کالری روکولا

۴- کرفس:

کرفس در هر فنجان حاوی ۱۶ کالری می باشد و به ازای هر  ۱۰۰ گرم۲۰  کالری در درون خود دارد ،

 

لیست سبزی های کم کالری
5- کلم:

کلم در هر فنجان حاوی ۲۲ کالری  می باشد و به ازای هر  ۱۰۰ گرم۲۵  کالری در درون خود دارد و غذایی مناسب برای کاهش وزن نیز به حساب می آید . 

 

۶- سوئیس چارد :

سوئیس چارد در هر فنجان خوردنی حاوی ۲۰ کالری و در هر ۱۰۰ گرم نیز حاوی ۳۵ کالری نیز می باشد .

۷- اسفناج  :

اسفناج حاوی ۴۱ کالری در هر فنجان و ۲۲ کالری در هر ۱۰۰ گرم نیز می باشد و به دلیل داشتن آهن درون خود بسیار مفید می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید