انواع کاهو

انواع کاهو

جالب است بدانید که انواع کاهو به پنج دسته مختلف تقسیم می‌شوند:

  1. کاهو آیس برگ این دسته از انواع کاهو ها دارای یک هد هستند که مانند کلم، گرد هستند، طعم خاصی ندارند و در ایران با نام هایی نظیر کاهو سالادی یا کاهو پیچ تولید و عرضه میشوندانواع کاهو آیس برگ
  2. کاهو رومانو یا رومین این دسته از کاهو ها شکل کشیده و بلندی دارند که بومی ایران هستند و بیش از ۳،۰۰۰ سال پیش در منطقه بابل رشد و نمو داشتند، دارای طعمی نسبتا شیرین هستند و ساقه خوراکی دارند اما در فصول گرم سال به دلیل ترشح برخی از هورمونها و تجمع آنها در ساقه اصلی بوته تلخ می‌شوند
  3. کاهو باترهد این دسته از کاهو شکل ظاهری متفاوتی دارند، دارای یک هد بزرگ و سفت هستند، تلخ مزه هستند و در اروپا به کاهو خالدار معروفند. در مناطق سردسیر کشت می‌شوند و در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند.
  4. کاهو بیبی لیف این دسته از کاهو دارای برگ‌های کوچک هستند، از نظر ظاهری تنوع برگی بسیار زیادی دارند و معمولا بصورت برگی برداشت می‌شوند. ارقام رنگی آنها تلخ مزه هستند و معمولا در تمامی شرایط آب و هوایی رشد می‌کنند.
  5. کاهو سالانوا این دسته از کاهو که به کاهو هلندی معروف می‌باشد از خاص ترین و جدید ترین ارقام کاهو هستند، دارای شکل برگ‌های متنوع هستند، طعم ملایمی دارند، تولید چهار فصل این دسته از کاهو ها بسیار سخت و دشوار است و نیاز به تجربه بالایی دارد، به دلیل این که سرعت رشد آنها در دماهای مختلف متفاوت است. همچنین واکنش زیادی نسبت به طول روز و شدت نور دارند… مجتمع کشت و صنعت آنیتاسو بزرگترین مرکز فروش آنلاین سبزی با استفاده از روش‌های نوین، مفتخر به تولید این محصول با بالاترین کیفیت در چهارفصل سال می‌باشد.
  6. کاهو باتاویا : کاهو باتاویا در دسته سبزیجات اروپائی قرار داشته و این نوع کاهو یکی از محبوب ترین انواع کاهو مورد استفاده در سالاد های محبوب مانند سوپر سالاد استفاده می شود ، این کاهو به سلامت قلب کمک می کند و همچنین خطر ابتلا به سرطان را به شدت کاهش می دهد

کاهو در سالاد

واریته و مدل های مختلف کاهو می توانند طعم خاصی به سالاد های شما بدهند که از محبوب ترین این نوع سالاد ها می توان به سوپر سالاد نیز اشاره کرد . کاهو هرچقدر ترد و تازه تر باشد کیفیت بالاد بالاتر خواهد رفت ، در آنیتاسو تمامی کاهو ها به روش هیدروپونیک nft و بدون استفاده از هیچ گونه افزودنی های شیمیایی کشت می شوند .

انواع کاهو به چند دسته تقسیم می شوند ؟

به ۵ دسته تقسیم می شوند : کاهو آیس برگ ، کاهو رومانو یا رومین ، کاهو باتاویا ، کاهی بیبی لیف ، کاهو سالانوا

کاهو های صادراتی کدام دسته از کاهو ها هستند ؟ !

بیشترین آمار صادرات روی کاهو های آیس برگ در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱می باشد

سیستم کشت انواع کاهو در آنیتاسو

در آنیتاسو کاهو ها به روش کاشت و تولید در آب بدون بستر خاک و آری از هرگونه نیترات و سموم در خاک تولید می شوند ، محصول تولید شده در روش NFT بدون سم بوده و با رعایت اصول تغذیه و کنترل دما بصورت گلخانه ای محصول در بالاترین کیفیت ممکنه تولید شده و محصول دریافتی مشتریان بالاترینکوالیتی ممکنه در ایران را دارا می باشند .

انواع کاهو های ایرانی :

کاهو رسمی یکی از محبوب ترین کاهو های ایرانی به حساب می آید که در سر سفره هر ایرانی حداقل یک وعده از روزش را جای می گیرد ، کاهو رسمی آنیتاسو در مقدار ۵۰۰ گرمی و در بسته بندی سیل وکیوم به صورت رایگان درب منزل مشتریان کرج و تهرانی ارسال می گردد و همچنین کاهو سالادی هم جزئ دسته کاهو های ایرانی و سبزیجات ایرانی محصوب می گردند و انواع کاهو در دسته کاهو های خارجی واریته و مدل های بیشتر و متنوع تری را نیز دارد.

انواع سبزیجات اروپائی

سبزیجات اروپائی علاوه بر فواید بسیار زیادی که دارند طعم بسیار دلپذیری نیز دارند مانند بیبی اسفناج که از محبوب ترین سبزیجات مورد استفاده در کنار غذا ها و در سالاد ها مورد استفاده قرار می گیرد بذر این محصول از کشور های اروپائی وارد می شود و کاملا متفاوت با اسفناج می باشد و تردی و مزه ی متفاوتی نیز دارد و به صورت خام مصرف می شود .

روکولا :

روکولا سبزی فوق العاده سالم و حاوی آنتی اکسیدان هایی می باشد که باعث سم زدایی بدن می گردد از این سبزی محبوب و فوق العاده در سوپر سالاد ها و پیتزای مخصوص روکولا نیز استفاده می گردد ، محصول سالم رژیم غذای شما را سالم و در نتیجه باعث سالم خوری شما می گردد و به تدریج سموم طبیعی که وارد بدن فرد می شود را دفع می کند .

دیدگاهتان را بنویسید