انواع کاهو

انواع کاهو

جالب است بدانید که انواع کاهو به پنج دسته مختلف تقسیم می‌شوند:

  1. کاهو آیس برگ این دسته از انواع کاهو ها دارای یک هد هستند که مانند کلم، گرد هستند، طعم خاصی ندارند و در ایران با نام هایی نظیر کاهو سالادی یا کاهو پیچ تولید و عرضه میشوندانواع کاهو آیس برگ
  2. کاهو رومانو یا رومین این دسته از کاهو ها شکل کشیده و بلندی دارند که بومی ایران هستند و بیش از ۳،۰۰۰ سال پیش در منطقه بابل رشد و نمو داشتند، دارای طعمی نسبتا شیرین هستند و ساقه خوراکی دارند اما در فصول گرم سال به دلیل ترشح برخی از هورمونها و تجمع آنها در ساقه اصلی بوته تلخ می‌شوند
  3. کاهو باترهد این دسته از کاهو شکل ظاهری متفاوتی دارند، دارای یک هد بزرگ و سفت هستند، تلخ مزه هستند و در اروپا به کاهو خالدار معروفند. در مناطق سردسیر کشت می‌شوند و در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند.
  4. کاهو بیبی لیف این دسته از کاهو دارای برگ‌های کوچک هستند، از نظر ظاهری تنوع برگی بسیار زیادی دارند و معمولا بصورت برگی برداشت می‌شوند. ارقام رنگی آنها تلخ مزه هستند و معمولا در تمامی شرایط آب و هوایی رشد می‌کنند.
  5. کاهو سالانوا این دسته از کاهو که به کاهو هلندی معروف می‌باشد از خاص ترین و جدید ترین ارقام کاهو هستند، دارای شکل برگ‌های متنوع هستند، طعم ملایمی دارند، تولید چهار فصل این دسته از کاهو ها بسیار سخت و دشوار است و نیاز به تجربه بالایی دارد، به دلیل این که سرعت رشد آنها در دماهای مختلف متفاوت است. همچنین واکنش زیادی نسبت به طول روز و شدت نور دارند… مجتمع کشت و صنعت آنیتاسو بزرگترین مرکز فروش آنلاین سبزی با استفاده از روش‌های نوین، مفتخر به تولید این محصول با بالاترین کیفیت در چهارفصل سال می‌باشد.
  6. کاهو باتاویا : کاهو باتاویا در دسته سبزیجات اروپائی قرار داشته و این نوع کاهو یکی از محبوب ترین انواع کاهو مورد استفاده در سالاد های محبوب مانند سوپر سالاد استفاده می شود ، این کاهو به سلامت قلب کمک می کند و همچنین خطر ابتلا به سرطان را به شدت کاهش می دهد

کاهو در سالاد

واریته و مدل های مختلف کاهو می توانند طعم خاصی به سالاد های شما بدهند که از محبوب ترین این نوع سالاد ها می توان به سوپر سالاد نیز اشاره کرد . کاهو هرچقدر ترد و تازه تر باشد کیفیت بالاد بالاتر خواهد رفت ، در آنیتاسو تمامی کاهو ها به روش هیدروپونیک nft و بدون استفاده از هیچ گونه افزودنی های شیمیایی کشت می شوند .

انواع کاهو به چند دسته تقسیم می شوند ؟

به ۵ دسته تقسیم می شوند : کاهو آیس برگ ، کاهو رومانو یا رومین ، کاهو باتاویا ، کاهی بیبی لیف ، کاهو سالانوا

کاهو های صادراتی کدام دسته از کاهو ها هستند ؟ !

بیشترین آمار صادرات روی کاهو های آیس برگ در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱می باشد

سیستم کشت انواع کاهو در آنیتاسو

در آنیتاسو کاهو ها به روش کاشت و تولید در آب بدون بستر خاک و آری از هرگونه نیترات و سموم در خاک تولید می شوند ، محصول تولید شده در روش NFT بدون سم بوده و با رعایت اصول تغذیه و کنترل دما بصورت گلخانه ای محصول در بالاترین کیفیت ممکنه تولید شده و محصول دریافتی مشتریان بالاترینکوالیتی ممکنه در ایران را دارا می باشند .

انواع کاهو های ایرانی :

کاهو رسمی یکی از محبوب ترین کاهو های ایرانی به حساب می آید که در سر سفره هر ایرانی حداقل یک وعده از روزش را جای می گیرد ، کاهو رسمی آنیتاسو در مقدار ۵۰۰ گرمی و در بسته بندی سیل وکیوم به صورت رایگان درب منزل مشتریان کرج و تهرانی ارسال می گردد و همچنین کاهو سالادی هم جزئ دسته کاهو های ایرانی و سبزیجات ایرانی محصوب می گردند و انواع کاهو در دسته کاهو های خارجی واریته و مدل های بیشتر و متنوع تری را نیز دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *