آشپزی

کیک اسفناج

کیک اسفناج

کیک اسفناج پنبه‌ای یکی از انواع کیک‌های خوشمزه و پرطرفدار بین المللی است که با دستورهای متنوعی پخته می‌شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کیک اسفناج پنبه‌ای در ادامه با آنیتاسو همراه باشید.

مواد لازم کیک اسفناج پنبه‌ای

  • تخم مرغ ۳ عدد
  • پودر شکر ۱ لیوان
  • روغن نصف لیوان
  • بیبی اسفناج ۱۵۰ گرم
  • وانیل ۱ قاشق چای خوری
  • بیکینگ پودر ۱ قاشق غذا خوری
  • آرد ۲ لیوان

مرحله اول

برای تهیه کیک اسفناج پنبه‌ای خوشمزه در ابتدای کار، یک کاسه مناسب انتخاب می‌کنیم، سپس تخم مرغ را به همراه شکر درون آن می‌ریزیم و با همزن به خوبی مخلوط می‌کنیم تا کرم رنگ و خامه‌ای شود.

مرحله دوم

در این مرحله بیبی اسفناج را شسته و درون غذا ساز می‌ریزیم، سپس به صورت کامل خرد می‌کنیم. در ادامه بیبی اسفناج و روغن را به تخم مرغ‌ها اضافه کرده و با همزن یکی دو دور می‌زنیم تا مواد با هم یکدست شود.

مرحله سوم

در این مرحله آرد را دو مرتبه الک کرده و به همراه بیکینگ پودر و وانیل به مواد درون کاسه اضافه می‌کنیم، سپس با لیسک مواد را به خوبی مخلوط می‌کنیم تا بافت آنها یک دست شود و هیچ گلوله آردی باقی نماند.

مرحله چهارم

حالا با استفاده از کاغذ روغنی کف قالب را به طور کامل می‌پوشانیم. در ادامه فر را با دمای ۱۹۰ درجه سانتی گراد روشن می‌کنیم تا به طور کامل گرم شود. در ادامه مواد را به آرامی درون قالب می‌ریزیم.

مرحله پنجم

.حالا قالب را در فر گرم قرار می‌دهیم و اجازه می‌دهیم به طور کامل بپزد. بعد از ۳۰ دقیقه، با خلال دندان مرتب تست می‌کنیم. معمولا حدود ۴۰ تا ۵۰ دقیقه زمان لازم است تا کیک کامل پخته شود

مرحله ششم

در مرحله پایانی وقتی که کیک به طور کامل پخت، از فر خارج کرده و کنار می گذاریم. سپس از قالب خارج کرده و روی توری قرار می‌دهیم تا خنک شود و در ظرف مورد نظر سرو می‌کنیم.

برای تهیه‌ بیبی اسفناج پر خاصیت می‌توانید به فروشگاه آنلاین آنیتاسو مراجعه فرمایید و از محصولات تازه آنیتاسو نهایت لذت را ببرید.