آشپزی

سالاد چارد و موسیر

سالاد-چارد-و-موسیر-272x272

مقدمه:

سوئیس چارد یک سبزی بسیار مغذی و منبع ویتامین K می‌باشد.
بطور کلی شاید آشپزی سبزیجات برگی بدون استفاده از مرغ و گوشت قرمز شاید کمی عجیب بنظر برسد.

ولی زمانی که مشغول به انجام این عمل می‌شوید بسیار سرگرم کننده و جذاب خواهد بود. حرارت مستقیم روی برگه های چارد حالت گرمازدگی را روی این برگ ها بوجود می‌آورد.  با ترکیب موسیر و کشمش طلایی بسیار ترکیب رنگی این سالاد را جذاب و زیبا خواهد کرد.

درهنگام برگ کردن سوییس چارد برگه ها را کوچکتر کنید تا برای خوردن بهتر و راحت تر، باشند.
در این نوع سالاد نه تنها از برگه های چارد استفاده، بلکه شما می‌توانید ساقه ها را به اندازه مناسب خورد کرده و از آن استفاده کنید.

شما می توانید این نوع سالاد را در کنار انواع غذا و یا با نیمرو و املت نوش جان کنید و یا بعد از اینکه در کمی روغن زیتون خواباندید در ساندویج پنیر از آن استفاده کنید و از این سالاد می‌توانید بعنوان یک غذای کامل گیاه خواری مقوی استفاده شود.

مواد لازم:

  • 500 گرم سوئیس چاردموسیر اسلایس شده(نصف یک عدد)
  • 1/4 فنجان کشمش طلایی
  • 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون
  • 1 قاشق غذاخوری آبلیمو تازه
  • 1/8 قاشق چایخوری نمک کوشر(نمک کوشر کمتر از نمک معمولی لطیف است. دانه‌های درشت‌تر آن به صورت منظم به یکدیگر پیوند نمی‌خورند بنابراین زبرتر است و چندان متراکم نیست.)
  • 1/8 قاشق چای خوری فلفل سیاه

طرز تهیه:

ابتدا تابه چدنی را روی حرارت بسیار کم گذاشته و سپس برگ های سوئیس چارد را بهمراه موسیر اسلایس شده ریخته و پس از آن کشمش ها را به آن اضافه می‌کنیم، توجه داشته که باید هر دقیقه یکبار به آرامی برگ‌ها و مواد را هم زده و آنها را زیر و رو کنیم. پس از 5 دقیقه محتویات تابه را درون یک کاسه سالاد ریخته و به آن آبلیمو و روغن زیتون و فلفل سیاه و نمک کوشر را اضافه می‌کنیم.