آشپزی

رژیم سبزیجات

رژیم سبزیجات

یکی از مضرات خانه نشینی و فاصله گذاری اجتماعی در شرایط کرونا و کم شدن فعالیت های روزمره و بسته شدن باشگاه ها باعث چاقی مفرط و اضافه وزن در خیلی از مردم در طبقات مختلف اجتماعی گردید و از آنجایی که همه امکانات باشگاه اختصاصی را ندارند لذا رژیم سبزیجات و غذایی سالم از مهم ترین ارکان ایم امر محسوب می گردد .

رژیم سبزیجات یا تحرک بیشتر؟!‌

به هیج عنوان نمی توان خط کشی بین ورزش و تحرک و تغذیه سالم گذاشت ُ این دو کاملا مکمل و در کنار هم هستند ، یعنی هم باید تغذیه مناسبی داشته باشید و هم تحرک قابل قبولی داشته باشید گیاهخواری محدودیت به حساب نمی آید فیبر و آبی که درون ساقه و ریشه سبزیجات هستند باعث سیر ماندن و کاهش اشتها فرد می شود مانند بیبی اسفناج و به مرور زمان تناسب اندام پیدا می شود .

طول عمر بیشتر با رژیم سبزیجات :

تحقیقات و مطالعه دانشمندان با برترین تکنولوژِی ها این موضوع را نشان داده است که استفاده از سبزیجات و سبزی خواری به اصطلاح نه تنها در دراز مدت ضرری برای فرد ندارد بلکه می تواند عمر را به مقدار قابل توجهی افزایش می یابد و استفاده و خرید سبزی مناسب حتی سموم بدن نیز به تدریج دفع می شوند .

پروتئین رو یادتون نره :

سبزیجات علاوه بر فواید زیادی دارند ولی باید دقت کنید که مصرف پروتئین را از قلم نندازید که ضررات جبران ناپذیری به بدن دارد . برای رساندن پروتئین به بدن می تونید از نخود و لوبیا استفاده کنید . به طور کلی حبوبات پروتئین مورد نیاز بدن را تامین خواهد کرد .

رژیم لاغری سبزیجات با محصولات آنیتاسو

با سبزی خودتان را سیر کنید :

بشقاب غذایتان را در وعده نهار و شام با سبزی پر کنید و هر روز مقدار سبزی را بیشتر و مقدار بقیه غذا ها را کمتر کنید تا به صورت آهسته و ملایم غذای اصلی شما سبزیجات شوند ، سبزیجات اروپائی مانند روکولا و سورل نیز هم خوشمزه می باشند و هم خاصیت های فراوانی دارند که در صفحات محصول این سبزی هم می تونید خاصیت های آنها را بخونید .

سالاد به جای شام در رژیم سبزیجات :

در جوامع اروپائی و زندگی های مدرن از سبزیجات و سالاد ها به عوان غذای اصلی استفاده می گردد و در خیلی از خیابان ها به جای فست فود و رستوران ها سالاد بار هایی هستند که خیلی هم شلوغ هستند . می تونید با ترکیب و میکس مخلوط سبزیجات سالادی هم غذای خوشمزه و دلپذیری داشته باشید و هم رژیم سبزیجات مناسبی را رعایت کرده باشید سوپر سالاد آنیتاسو مناسب برای این نوع از وعده غذایی می باشد .

ورزش های هوازی :

ورزش های هوازی بسیار در امر لاغری تاثیر گذارند . نیم ساعت پیاده روی در صبح قبل از رفتن به سرکار می تونه سلامتیتون رو تضمین کند . در عین حال استفاده از محصولات طبیعی و ارگانیک به تدریج سموم بدنتان را کاهش و باعث سم زدایی بدن می گردد

مصرف صیفی جات را جدی بگیرید

علاوه بر تاثیر بسزا و غیر قابل انکار رژیم سبزیجات در انتخاب زندگی سالم مصرف انواع صیفیجات نیز می تواند در لاغری شما موثر باشد ، و همچنین مصرف دمنوش زنجبیل تازه می تواند در تقویت سیستم ایمنی بدن شما نیز موثر باشد و سلامت شما را تضمین کند .

صبحانه مفصل بخورید

یکی از عمده ترین دلایل پر خوری در طول روز عدم رعایت وعده های غذایی به صورت مناسب است . وقتی صبح صبحانه مفصل می خورید باعث می شود که سطح انسولین بدن تنظیم باشد .طبق تحقیقات انجام شده در مراکز تحقیقاتی معتبر کسانی که صبحانه کامل می خورند وزنشان ثابت و به حالت نرمالی تبدیل می‌شود . همچنین مصرف سبزیجات محبوب مانند روکولا که حاوی آنتی اکسیدان های زیادی می باشند نیز توصیه می گردد .

سبزیجات بدون سم و با کیفیت از کجا بخرم ؟

آنیتاسو بزرگترین کشت و صنعت خاور میانه با تکنولوژی به روز اقدام به فروش آنلاین سبزیجات برای مشتریان خانگی نموده که در شرایط خاص و ویژه کرونا این محصولات را به صورت ارسال رایگان برای مشتریان فراهم نموده است که می توانید از این فرصت بهره مند شوید .

حداکثر میزان کالری دریافتی بدن برای لاغری چقد باید باشه ؟

عدد دقیقی برای مقدار کالری مورد نیاز بدن در رژیم سبزیجات برای مردان و زنان نمی توان گفت . هر بدن با توجه به فعالیت روزمره اش مقدار کالری مربوط و مخصوص به خودش را نیازمند است . به صورت کلی برای آقاین مقدار کالری مورد نیاز بین 2700 تا 3000 کالری در روز و برای خانم ها مقدار 1450 الی 200

 

نوشته های مرتبط